OCIEPLENIE DACHU PŁASKIEGO PIANKĄ POLIURETANOWĄ

 

 

Dobra izolacja dachu jest podstawą taniego w utrzymaniu budynku.

Ciepłe powietrze, unosi się do góry. Jeśli nie mamy izolacji- cała energia ucieka na zewnątrz. Im dokładniejsza i cieplejsza izolacja, tym mniej energii zużywamy na utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu.

Metoda natrysku pianki PUR staje się coraz bardziej popularnym sposobem ocieplania budynków i poddaszy. Ze względu na swoje parametry coraz częściej zastępuje się nią wełnę mineralną i styropian.

 

Do najważniejszych zalet pianki poliuretanowej należą:

 

 • oszczędność – dzięki obniżeniu rachunków za energię,

 • bardzo dobre parametry izolacyjne – które chronią przed utratą ciepła zimą i nadmiernym nagrzewaniem się latem,

 • szczelność – dzięki której pianka umożliwia uszczelnianie wszelkich pęknięć i szczelin, a przy tym jest paroprzepuszczalna, co daje efekt „oddychania” przegrody,

 • bezpieczeństwo – jest obojętna fizjologicznie, nieszkodliwa dla środowiska i pozbawiona zapachu, a przy tym odporna na mróz, gnicie czy zbutwienie,

 • szybkość wykonania,

 • trwałość – nie utlenia się i nie kurczy podczas użytkowania,

 • wyciszenie budynku.

 

Dodatkowo piana PUR, dzięki temu, że jest materiałem samogasnącym, utrudnia rozprzestrzenianie się ognia. Stanowi również skuteczną barierę dla szkodników,  pleśni, i bakterii.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Docieplanie pianą, to

nasza specjalność!

SYSTEMY ZALEWOWE TYPU PUREX WG

 

Systemy poliuretanowy do wytwarzania pianki sztywnej metodą zalewania bądź wtrysku, charakteryzujący się łatwością stosowania w miejscu przeznaczenia z możliwością wypełnienia skomplikowanych kształtów. Przetwórstwo może odbywać się zarówno metodą ręczną, jak i maszynową przy użyciu specjalnych agregatów spieniających. Ta szeroka grupa produktów obejmuje systemy zalewowe otwarto- i zamkniętokomórkowe o różnych zakresach gęstości:

 • pianki otwartokomórkowe: 8 – 25 kg/m3,
 • pianki zamkniętokomórkowe: 28 – 600 kg/m3.

 

Systemy znajdują zastosowanie w szerokim zakresie temperatur od + 50oC do +130oC.

 

 

Przykładowe zastosowanie:

 

Izolacje termiczne:

 • instalacji przemysłowych,
 • mebli chłodniczych,
 • drzwi i profili okiennych,
 • bojlerów,
 • samochodów,
 • w przemyśle stoczniowym itp.

 

Produkcja elementów formowanych:

 • użytkowych (np. ule pszczelarskie, packi malarskie itp.),
 • ozdobnych (np. ornamenty, dekoracje sufitowe i ścienne).

 

Produkty, na których pracujemy:

 

Purex Wg 1138 FAN

Purex Wg 204 PIR

Purex Wg 1414 NF

Purex Wg 2017 NF

Purex Wg 2242 E

Purex Wg 2232 E otu 150

Purex Wg 2732 E

Purex Wg 2932 E

Purex Wg 3560 E

Purex Wg 5035 E

Purex Wg 4060 E

Purex Wg 30200 OR

SYSTEMY NATRYSKOWE TYPU PUREX NG

 

To dwuskładnikowe systemy służące do sporządzania pianek sztywnych i półsztywnych, które można stosować wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Wytwarza się je z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń wysokociśnieniowych. Charakteryzują się niewielkim współczynnikiem przewodzenia ciepła.

Systemy te umożliwiają wytwarzanie pianki zamknięto- (gęstość 35 – 65 kg/m3) i otwartokomórkowej (gęstość od 7 do 12 kg/m3). Istnieje również grupa specjalnych systemów natryskowych NG L, która charakteryzuje się podwyższoną gęstością (130 – 700 kg/m3).

 

Wszystkie pianki przeznaczone do użytku w budownictwie posiadają oznakowanie CE.

 

Przykładowe zastosowanie:

 

Pianka PUR wykorzystywana jest do izolacji termicznej i akustycznej:

 • sufitu,
 • podłogi,
 • dachu,
 • ścian,
 • poddasza,
 • fundamentów.

 

Zastosowanie w budownictwie:

 

 

Stosuje się ją w budynkach użyteczności publicznej, zabudowaniach inwentarskich, obiektach przemysłowych i w mieszkaniach.

 

Jej użycie umożliwia wytworzenie warstwy wzmacniającej (np. do usztywniania wyprasek ABS i PMMA).

 

Produkty, których używamy:

 

PUREX NG L3

PUREX NG L7

 PUREX NG-0428

PUREX NG-0428HG

PUREX NG-0440

PUREX NG-0440LD

PUREX NG-0808NF-B2

PUREX NG-0810NF

 

 

Docieplanie pianą otwarto komórkowa, czyli dlaczego ocieplanie budynków pianą poliuretanową jest trendem 2018 roku.

 

 • Piana poliuretanowa w izolacjach natryskowych, to produkt, który najlepiej dopasowuje się do nierówności i zakamarków niedostępnych dla innych metod ocieplania budynków. Posiada duży przyrost, bo nawet 120-krotny od innych tradycyjnych metod ocieplania.
   

 • Materiał ociepleniowy, jakim jest piana poliuretynowa, posiada właściwości „oddychania ścian”, dzięki czemu nie powoduje gnicia i zaparzania się konstrukcji drewnianej, przez co możemy mówić o pianie otwartej komórkowo.
   

 • Jest to bardzo szybka metoda ocieplania budynków gospodarczych, ponieważ dziennie jesteśmy w stanie docieplić 200-250 m2 powierzchni. Dodatkowo już na drugi dzień można przystąpić do dalszych faz zabudowy GK.
   

 • Kolejnym atutem pianki poliuretynowej jest wiatroizolacja, dzięki czemu docieplanie pianą nie wymaga dodatkowej inwestycji w folię paroizolacyjną. Pozwala to uniknąć w pomieszczeniach niepożądanych podmuchów.
   

 • Świetnie sprawdza się przy konstrukcjach drewnianych, ponieważ nie posiada łączeń i jest elastyczna.
   

 • Nie starzeje się, a dodatkowo posiada 25 lat gwarancji.
   

 • Jest dźwiękoszczelna.
   

 • Nie wydziela pyłów, ani substancji lotnych oraz nie ma mostów termicznych.
   

 • Posiada bardzo dobre właściwości termiczne - zimą zapobiega wychłodzeniu się pomieszczeń, a latem chroni przed ich nadmiernym nagrzewaniem się.
   

 • Na pierwszy rzut oka wadą może wydawać się cena izolacji pianką poliuretanową, jednak przy kalkulacji całej inwestycji, rozrachunek wychodzi korzystniej, szczególnie w przypadku drożejących cen gazu, węgla i drewna.
   

 • Piana otwarta komórkowo jest materiałem samo gasnącym klasy E, przez co nie rozprzestrzenia ognia w sytuacji pożaru pomieszczenia.


Dociepleniami na polskim rynku zajmuję się od 20 lat, jednak docieplenia pianą poliuretanową, to metoda którą serdecznie polecam.

 

 

 

Arkadiusz Gołombiewski

Dlaczego warto wybrać docieplenie pianą poliuretanową?

SZYBKI KONTAKT Z NAMI

UL. PRZEMYSŁOWA 22 , BARTOSZYCE

+48 89 762 08 44

golombiewski@o2.pl

Pn-Pt: 8:00 - 16:00

 

 

 

 

SZYBKI

KONTAKT

 

 

 

 

Firma Gołombiewski wykonuje kompleksowe usługi z zakresu izolacji termicznej dachów. Specjalizujemy się w ocieplaniu dachów płaskich pianą poliuretanową. Działamy w branży budowlanej od 1999 roku. Dzięki dużemu doświadczeniu, dziesiątkom zrealizowanych zleceń i szerokiemu gronu zadowolonych Klientów, możemy zaproponować Państwu usługi najwyższej jakości. Siedziba naszej firmy mieści się przy ulicy Przemysłowej w Bartoszycach, jednak działamy na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego, jak również poza jego granicami.

 

 

Termoizolacja dachu – dlaczego

 

piana?

 

 

Docieplanie dachów płaskich za pomocą piany poliuretanowej cieszy się coraz większą popularnością, wypierając powoli inne sposoby ocieplania dachów, takie jak styropian czy wełna mineralna. Dzieje się tak dlatego, ponieważ izolacja z pianki cechuje się znacznie lepszymi parametrami izolacyjnymi, niż pozostałe, wymienione wcześniej materiały. Przede wszystkim ocieplenie dachu płaskiego pianką poliuretanową w sposób znaczący chroni przed zbytnim przegrzewaniem budynku w okresie letnim oraz ogranicza straty ciepła w czasie zimy. Termoizolacja dachów pianką PUR pozwala więc zaoszczędzić pieniądze wydawane na rachunki za energię, dzięki znacznemu podniesieniu energetycznej sprawności domu czy innego obiektu.

Izolacja dachu płaskiego tą metodą charakteryzuje się wyjątkową szczelnością. Pianka uszczelnia wszystkie szczeliny, szpary, pęknięcia i otwory, a przy tym umożliwia dyfuzję pary wodnej z pomieszczenia, zapewniając dzięki temu efekt „oddychania” obiektu.

 

 

Dachy ocieplenie – szybko i

 

bezpiecznie

 

 

Piana nie kurczy się, nie utlenia i nie opada, dzięki czemu izolacja termiczna dachu płaskiego tym materiałem zapewnia wyjątkową trwałość i solidność ocieplenia. Badania wykazują, że piana poliuretanowa wytrzymuje kilkadziesiąt lat, nie tracąc swych doskonałych właściwości cieplnych. Raz wykonane ocieplenie dachu tym sposobem nie wymaga więc napraw lub wymiany nawet po bardzo długim czasie. Metoda ta cechuje się również dużą szybkością wykonania, w szczególności w porównaniu np. z metodą ocieplania wełną. Zapewnia także znaczne wyciszenie poddasza. Ocieplenie dachu płaskiego, jak i dachu innego rodzaju pianą PUR stanowi również efektywną barierę dla szkodników (np. kun), bakterii i zarodników pleśni. Metoda jest przy tym bezpieczna dla środowiska i otoczenia, a przy tym odporna na gnicie, zbutwienie czy mróz. Jest obojętna fizjologicznie oraz pozbawiona zapachu.

 

Ocieplenie dachu płaskiego przy pomocy pianki poliuretanowej stanowi także dodatkowe zabezpieczenie, które w istotnym stopniu utrudnia rozprzestrzenianie się zewnętrznego ognia w przypadku np. pożaru. Piana to materiał samogasnący, a w czasie spalania, na jej powierzchni tworzy się specjalna, zwęglona warstwa, która nie dopuszcza głębiej ognia.

 

Ocieplenie dachu płaskiego pianką

 

cena

 

 

Izolacja natryskowa dachu pianą PUR to także ekonomiczna i konkurencyjna metoda ocieplenia powierzchni. Konkretna cena usługi zależy od wielu czynników, takich jak m.in. stopień trudności wykonania prac, ich powierzchnia, grubość projektowanej izolacji oraz ilość zamówionego ocieplenia w przeliczeniu na m3 albo m2. Szczególnie łatwo i taniej ociepla się dachy płaskie ze względu na brak okien dachowych czy lukarn.

Jeśli interesuje Państwa izolacja płaskiego dachu i konkretny koszt wykonania tej usługi, serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w celu uzyskania bezpłatnej, niezobowiązującej wyceny. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Z tego względu podajemy Państwu nie tylko cenę usługi, ale również przedstawiamy możliwe sposoby wykonania ocieplenia, udzielając szczegółowych informacji na temat przygotowania poddasza do wykonania natrysku pianką czy też ewentualnego przygotowania stelaża do płyt G-K. Wykonując pomiary powierzchni, dokładnie sprawdzamy również stan dachu i konstrukcji dachowej, które to czynności są szczególnie istotne podczas wykonywania remontu poddasza w istniejącym już, wieloletnim budynku.

CZYTAJ WIĘCEJ

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE DLA GOŁOMBIEWSKI® BY SPECTRUM MARKETING © 2018 | HYDROIZOLACJA DACHU | DOCIEPLANIE PIANĄ | OPINIE |

 

+48 89 7620844

golombiewski@o2.pl

UL. PRZEMYSŁOWA 22 , BARTOSZYCE

PN-PT: 8:00 - 16:00

DOŁĄCZ DO NAS W SIECI